Wybór Idealnej Plaży na Wakacje - Plaża Sarbinowo

Kiedy planujemy wakacyjny wypad nad morze, jeden z głównych czynników, na które zwracamy uwagę, to oczywiście plaża. Sarbinowo, niewielka miejscowość wakacyjna w zachodniopomorskim, jest znana ze swojej uroczej plaży o długości około 100 metrów. Coraz więcej osób wybiera Sarbinowo ze względu na bliskość centrum do brzegu morza oraz kameralną atmosferę. Plaża ta zachęca turystów do relaksu nad wodą oraz opalania się. Rozpoczyna się przy wejściu znajdującym się przy ulicy Nadmorskiej, a dla tych, którzy potrzebują odmiany, jest tu także promenada. Spacerując nią, można dotrzeć do sąsiedniej miejscowości – Gąsek, gdzie znajduje się jedna z najwyższych latarni morskich w Polsce.

Najpiękniejsze Plaże w Polsce

Wyjątkowość plaży przejawia się w jej przestrzenności, czystym piasku, krystalicznie czystej wodzie i malowniczych widokach. Największą popularnością cieszą się zazwyczaj plaże, które są nieco bardziej ustronne. Podczas wakacji większość osób poszukuje spokoju i ciszy, dlatego plaża, na której można swobodnie odpocząć, będzie idealnym wyborem. Wyjątkowa plaża, na której nie trzeba walczyć o miejsce, pozwala na relaks, na który czeka się cały rok.

 

Historia Sarbinowa jako Miejscowości Nadmorskiej

Pierwsze wzmianki o Sarbinowie pochodzą już z XIV wieku. Początkowo miejscowość znajdowała się 1,5 km od brzegu morza, ale groziło jej zalanie przez fale. Dlatego w 1910 roku postanowiono zbudować mur oporowy, który z biegiem lat przekształcił się w promenadę. Dziś jest to główna arteria spacerowa w Sarbinowie, oddzielająca plażę od centrum miasta.

Call Now Button